Vážené zákaznice, vážení zákazníci, eshop zIndie.cz k 31. říjnu 2021 ukončí svoji činnost. Děkujeme Vám za Vaši dosavadní přízeň a podporu indického řemesla!

Ruční malba z Džajpuru

Džajpur, jinak přezdívaný Růžové město pro svou architekturu, je sídlem skupiny umělců. Ty sdružuje místní podnikatelka Mrinálika pod značkou Kaushalam, se kterou jsme se rozhodli spolupracovat!  

IMG_8598

Zde zaměstnaní umělci jsou ženy i muži z různých koutů Indie - z Ladakhu na severu až po Kéralu na jihu, což vnáší do jejich práce rozmanitost, protože každý indický region je v užitém umění naprosto odlišný od toho druhého.

Setkáme se tak s produkty inspirovanými uměleckými směry jako jsou Madhubaní, Phad, Vorlí, Kišángarhskými miniaturami, kašmírskými malbami nebo džajpurským uměním zpracování mramoru.

Mrinálika je především komunitní podnikatelka, vyučuje mimo jiné výtvarnou tvorbu, malbu na předměty a podporuje místní talenty. Stará se o ekonomicky či sociálně znevýhodněné ženy z blízkých vesnic, které také zaměstnává a zajišťuje jim ubytování. Řada z těchto žen nyní žije plnohodnotný život a jsou ekonomicky soběstačné.

Koupí těchto produktů podporujete indické umělce, jejich ruční práci, která kombinuje tradiční a současné užité umění.

 Cokoliv co tvoříme s plným soustředěním, oddaně a do konce svých možností, vytváří hodnotu nejen pro nás, ale i pro druhé a celou společnost.(motto společnosti Kaushalam) 

Vybrané produkty z umělecké dílny Kaushalam

Produkty