Vážené zákaznice, vážení zákazníci, eshop zIndie.cz k 31. říjnu 2021 ukončí svoji činnost. Děkujeme Vám za Vaši dosavadní přízeň a podporu indického řemesla!

Sambhali. Dílna, která pomáhá

zindie_neziskova_organizace(5)

Na severu Indie ve státě Rádžasthán leží pouštní město Džódhpur. Odtud pro vás dovážíme nejen krásný nábytek z exotického dřeva, ale také ručně šité batohy, obaly na notebook, kosmetické taštičkypenály, dekorační zvířátka a panenky. To vše pro vás šijí ženy pod hlavičkou neziskové organizace Sambhali Trust, se kterou jsme se rozhodli spolupracovat! 

Sambhali se zaměřuje na osobní rozvoj žen, které pochází z velmi chudých poměrů a čelí denně diskriminaci a násilí na základě svého kastovního statusu, pohlaví nebo ekonomické situace. Pro většinu z těchto žen je obtížné dosáhnout na kvalitní zdravotní péči a vzdělání. Tato nezisková organizace jim ukazuje cestu jak se stát nezávislými nejen finančně, ale také společensky. 

Sambhali pořádá mimo jiné kurzy šití, po jejichž absolvování mohou ženy nastoupit do práce v dílně organizované stejnojmennou organizací. Zde si vydělají dostatek peněz na uživení své rodiny a ještě jim zbyde na osobní potřebu. V dílnách mají férové platy a příjemné podmínky pro práci. Ty, co zde pracují, vytváří navzájem se podporující komunitu s rodinnou atmosférou, což je pro řadu nově příchozích hojivé prostředí. 

Organizace vyučuje zdarma hindštinu, angličtinu, matematiku a pořádá kurzy zaměřené na lidská práva, zdraví ženy, základy ekonomie, sebeobranu a to nejen pro zaměstnané ženy, ale také jejich děti. Poskytuje jim zdravotní péči a dětem, co dojíždí z okolních vesnic do školy i ubytování. Podporuje ženy k zakládání vlastních živností, aby se byly schopné uživit i mimo zdi organizace. Například si mohou pořídit krávu a prodávat přebytkové mléko a produkty z něj. Nebo si mohou koupit šicí stroj a podnikat jako švadleny.

Koupí těchto produktů podporujete nejchudší indické ženy spolu s dětmi, jejich finanční samostatnost, vzdělání a lékařskou péči. Děkujeme! 

zindie_neziskova_organizace-tile_2

 Vybrané produkty z neziskové dílny Sambhali

Produkty